Kasa fiskalna dla mechanika – jakie urządzenie zakupić?

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

Początek roku 2015 przyniósł wiele zmian. W szczególności osobą świadczącym różne usługi m.in. lekarzom, dentystom, fryzjerom, kosmetyczkom oraz mechanikom. W myśl nowego rozporządzenia Ministerstwa Finansów mają obowiązek prowadzić ewidencję sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej. Wcześniej wymienione zawody były zwolnione z posiadania urządzeń rejestrujących, jeżeli miały niski roczny obrót. Teraz kiedy są zobligowani do ich zakupu mają naprawdę pokaźny wybór sprzętu. Warto przysiąść  i zastanowić się jakie urządzenie będzie najodpowiedniejsze dla mechanika?

Wybór kasy jest rzeczą bardzo istotną . Wybrany sprzęt ma zadanie posłużyć na lata. Najpierw warto zastanowić się czy mechanik ma czas i miejsce na zmiany oraz zbieranie rolek papieru i przechowywanie ich przez dany okres? Przy dużej ilości klientów, braku miejsca i nie zawsze czystych rękach jest to sprawa bardzo kłopotliwa. W celu uniknięcia wymienionych wyżej sytuacji doskonale sprawdzi się kasa fiskalna dla mechanika z elektroniczną kopią paragonów.

Jeżeli pracownicy wulkanizacji czy warsztatu samochodowego nie chcą kasy stojącej mogą zainwestować w sprzęt mobilny o niewielkich rozmiarach i bardzo lekki. Wyposażony w elektroniczną kopię paragonów będzie jeszcze lżejszy niż standardowa kasa. Ponadto warto żeby kasa fiskalna dla mechanika była odporna na zabrudzenia i wyposażona w wodoszczelną klawiaturę. Nie od dziś wiadomo, że dokonując różnych napraw trzeba się ubrudzić. Mechanicy codziennie używają różnych smarów, płynów i olejów. Szkoda byłoby żeby wymienione substancje zniszczyły urządzenie rejestrujące już w pierwszych dniach użytkowania.

Kasa fiskalna dla mechanika powinna również posiadać wytrzymały akumulator. Powinien on pozwalać na długie godziny pracy urządzenia bez podłączania do zasilania zewnętrznego. Te wszystkie cechy czynią sprzęt bardzo funkcjonalnym. Dlatego warto zwrócić na nie uwagę. W szczególności, że na zakup sprzętu możemy otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet 90 % urządzenia, ale maksymalnie 700 złotych.